UA-109688924-1
Kaubamärgid

10 OLULIST NÕUANNET NAHA EEST HOOLITSEMISEKS

14.03.2018

 

Et nahk säilitaks nooruse, jume ja värskuse, tuleb selle eest regulaarselt ja igati hoolt kanda! Järgnevat kümmet nõuannet järgides omandab iga nahatüüp parema välimuse, elastsuse ning jume:

  1. Ära kunagi mine magama nägu puhastamata! Meigi eemaldamiseks kasuta värskelt pressitud oliivõli (extra virgin), kallates seda vatipadjale ning õrnalt nahka siludes eemaldades mustuse! Näonahk vajab hingamist, kui poorid on suletud, ei saa nahk piisavat lõdvestust ega puhkust. Et inimese organism, sisemus ja välimus unega kosuks, oleks soovitav ööpäevas magada vähemalt 8 tundi. 

  2. Et organism ja nahk säilitaks vajaliku niiskuse, joo ööpäevas vähemalt 8 klaasi puhast vett! Veele võib lisada kurgiviile, sidrunimahla, marju vms. Veejoomine on niisutusprotsesside aluseks!

  1. Liigu värskes õhus ja tuuluta tube! Kuiva õhuga ruumid kuivatavad liigselt nahka, muutes naha kaitse välisteguritele puudulikuks.

  1. Tee trenni ja käi saunas! Higistamine aitab nahal vabaneda mustusest, surnud rakkudest ning bakteritest. Saun parandab veresoonte seina elastsust ning rahustab ja taastab nahka.

  1. Hoidu liigsest päevitamisest! Päevitamine vanandab nahka, seda kuivatades ning elastsust kaotades.

  1. Sinu nahk peegeldab ka Sinu toitumiseelistusi. Söö värsket ja tasakaalustatud toitu! Tarbi igapäevaselt puu- ja aedvilju, sest need sisaldavad nahale vajalikke vitamiine ja mineraale.

  1. Näonahka on soovitav õrnalt masseerida, et lihased püsiksid toonuses. Toonuses lihased vananevad aeglasemalt. Nahka masseerides parandad ka vereringet, mis omakorda aitab säilitada naha elastsuse.

  1. Kasuta looduskosmeetikat! Looduskosmeetika ei sisalda nahale koormavaid lisaaineid ega tekita nahale sõltuvust. Sünteetilisi aineid sisalduv toode võib anda küll kohese mugavustunde, kuid efekt on pigem lühiajaline. Looduskosmeetika annab pikaajalisema ja püsivama tulemuse. Lisaks on looduskosmeetika nahale vastuvõetavam.

  1. Toida oma näonahka vastavalt nahatüübile, ilmastikule ja naha hetkeseisundile ka looduslike maskidega. Tee seda kord nädalas! Lisaks valmismaskidele võid kasutada ka kodus leiduvaid toiduaineid. Nt mesi on looduslik põletikuvastase toimega toiduaine, mis vähendab punetust ja paistetust, kaneel on hea koorija, banaanid sisaldavad ohtralt nahale vajalikke vitamiine jne. Pea meeles, et mask peab enne nahale kandmist olema toasoe. Enne maski nahale kandmist pese nägu sooja veega, et poorid avaneksid. Eemalda mask samuti sooja või siis leige veega. Lõpuks loputa nägu jahedama veega, et poorid sulgeda.

  1. Püüa vältida stressi! Stress tekitab lihaspingeid, mis omakorda tekitavad lihastes verevarustushäireid! Verevarustushäired tekitavad haiguseid, valu ja ärevust, mis omakorda mõjutab meie nahka.