UA-109688924-1
Kaubamärgid

KAS TEADSID, ET OLIIVIÕLI ON TÕHUSAKS ABIKS NAHALE?

08.02.2018

 

Oliiviõli, mida toodetakse oliivipuu marjadest õli väljapressimise teel, omab mitmeid erinevaid vorme ja kasutusmeetodeid. Peamiselt on oliiviõli tuntud kui toitlustuses kasutatav, parim õli salatite valmistamisel jne. Ometi on oliiviõli väga laialdaselt kasutusel ka kosmeetikatööstuses, teda peetakse maailma üheks parimaks nahka niisutavaks ja toitvaimaks õliks. Lisaks sellele, et seda õli on hinnatuimaks peetud juba aastatuhandeid, on paljude erinevate katsete toel selle kasulik toime teaduslikult tõestatud ka tänapäeval. On leitud isegi vähivastaseid toimeid.

Esimesed teated oliivide kohta pärinevad Kreeta saarelt, 3000 – 5000 e. Kr, kus neid peeti tarkuse ja rahu sümboleiks. Need imelised marjad sisaldavad rohkelt vitamiine ja inimorganismile vajalikke ühendeid, mis toimivad organismile antioksüdantidena. Seetõttu peetakse oliive tõhusaks südamehaiguste ennetajaks. Samas on marjad ka ideaalseks omega-9 rasvhapete allikaks, ning lisaks E-vitamiinile kuuluvad nende koostisse ka vitamiinid A, D ja K.

Nahaprobleemidest kõige tuntumale, aknele, on oliiviõliseep parimaks ravivahendiks, kuna ta otseselt hävitab baktereid, mis aknet soosivad ja tekitavad. Kosmeetikatööstuses kasutatakse oliiviõli nahka noorendava, niisutava ja raviva vahendina. Igapäevane kasutamine tagab nahale hea jume ning elastsuse, ega lase nahal kuivuda. Kuid maskina on oliiviõli hea kasutada ka eriti kuiva naha puhul, kandes nahale vaid üksnes oliiviõli. Oliiviõli maskiga saab tõhusalt ja koheselt taastada ka väsinud ja kahjustatud juukseid, kandes külmpressitud ekstravirgin õli juustele ja peanahale, hoides seda juustes mitmeid tunde sooja rätikuga kaetuna.

Oliiviõli negatiivne toime nahale võib ilmneda vaid juhul, kui seda tarbida liialt ohtralt. Tasub ka teada, et liigselt rasusele näonahale oliiviõli maske ei soovitata, ning väga tundliku (ekseemse) naha puhul oleks soovitav õli toimet enne kasutamist nahal testida. Näonahal tuleks kasutada vaid head ja värsket õli, sest vananenud õli enam parimat toimet ei oma. Kuna oliiviõli peetakse nn „raskeks õliks“, siis tema imendumine nahasse ja juustesse võtab ka rohkem aega, niisiis tuleks ekseemide ning rasvase naha puhul jätta meelde, et imendununa ta seal ka kaua püsib.

Orgaaniline oliiviõli, mida pressitakse mahetingimustes kasvatatud marjadest, on parim, mida tänapäeval oma naha elastsuse ja hea jume hoidmiseks kasutada. Kreeta saare traditsioonid selle õli kasutamisel on maailma vanimad, seega ka kreemid, mida sel saarel oliiviõli baasil toodetud on, omavad oskuslikke teadmisi ja pikki katsetusprotsesse. Aphrodite kosmeetikatooted on toodetud just Kreetal, paljude teadlaste ja laborantide koostöös. Need kreemid on paljukiidetud ja nimetatud parimate loodustoodete hulka maailmas.